MENÜ

BEER PONG
„ahogy mi csináljuk”

1.0 Kellékek:

1.1 Szükséges kellékek: 
Egy kb 2,5 méter hosszúságú, minimum 60cm széles és kb 70-80cm magas asztal, 
összesen 22 db műanyag pohár, 10-10 a söröknek és 1-1 vízzel teli pohár a labda tisztítására minden dobás után , két darab pingpong labda. 

1.2 Alapelrendezés:

10-10 poharat felállítunk az asztal két végére piramis formában, a poharaknak érintkeznie kell. 

2.0 Játékszabályok:

2.1 Dobásnál, a dobó játékos könyöke nem lóghat a játéktér (asztal) fölé.

2.2 Az egyik csapat egyik játékosa, majd ugyanazon csapat másik játékosa dob, ezután következik a másik csapat egyik, majd másik játékosa. Ez a sorrend csak és kizárólag akkor borul fel, hogyha az egyik csapat mindkét játékosa betalál az ellenfél poharába/iba. Ebben az esetben a dobó csapat újabb két dobással jön.

2.3 Amelyik pohárba az ellenfél játékosa beletalál, annak a tartalmát meg kell inni. (miután az ellenfél másik játékosa is dobott)

2.4 Ha egy csapat mindkét játékosa ugyanabba a pohárba talál bele, akkor azt a poharat, amelyikben a két labda van, és még két vele érintkezőt, tehát összesen három poharat kell kiüríteni. (meginni a tartalmát)

2.5 Alapvetően kétféle dobástípust különböztetünk meg. 

2.5.1 Sima dobás: A sima, azaz pattanás nélküli dobás, amelyik direkt az ellenfél poharaira irányul, egy pontot ér, azaz amelyikbe belemegy, azt kell meginni. A sima dobás röppályáját, semmilyen módon nem lehet befolyásolni. (Amennyiben mégis beleérnek, meg kell inni egy pohár sört.)

2.5.2 Pattintott dobás: Pattintott dobás az olyan dobás amely az asztalon az alapelrendezéshez (1.2) képest a legelső pohár vonala előtt, az asztal középső részén pattan, egyszer, vagy többször. Pattintott dobás továbbá, amely az ellenfél játékoson, vagy a játéktéren (pl: fal, plafon, …) pattanva jut az ellenfél poharainak valamelyikébe. Sikeres pattintott dobás esetén, meg kell inni a annak a pohárnak a tartalmát amelyikbe a labda beleesett, és meg kell inni egy, vele érintkező pohár tartalmát is. ( amennyiben nincs vele érintkező pohár, akkor a leg közelebb elhelyezkedő pohár tartalmát.) A pattintott dobást kézzel vissza lehet ütni az ellenfél poharaiba, amennyiben ez az „ütés” sikeres, akkor meg kell inni annak a pohárnak a tartalmát amibe a labda beleesett, és az összes vele érintkező pohár tartalmát. A visszaütött labdába nem lehet beleérni és nem lehet befolyásolni a röppályáját. (amennyiben mégis, akkor 4et kell meginni) 

2.6 A játékot az a csapat kezdi aki a kezdődobást megnyeri. Kezdődobás úgy történik, hogy a csapatok egy-egy játékosa egymás szemébe nézve dob, mindaddig, amíg egyikük be nem talál. Ha mindketten betalálnak akkor újbóli dobás következik.

2.7 Rendezés: A poharakat 6 illetve 3 pohárnál, újbóli piramisformába lehet rendezni. A rendezést mindig az aktuális kör megkezdése előtt kérhetik a csapatok. A rendezést nem kötelező kihasználni. 



2.8 Ha az egyik csapatnak kidobják az utolsó poharát is, akkor minden esetben van két lehetőségük a visszaszállásra, azaz mindketten egyet-egyet dobhatnak, amennyiben valamelyik dobás sikeres, úgy megkapják azt a poharat, amelyikbe a labda belement, és folytathatják a játékot.

2.9 A vesztes csapatnak meg kell innia a győztesek maradék sörét.

3.0 Minden csapat magának fizeti a sört. Minden meccs csapatonként 2-2 fejenként 1-1 fél literes, Arany Ászok világos sörrel játszódik. A sör más itallal (alkoholos vagy sem) nem helyettesíthető.

4.0 Amennyiben egy csapat valamely fordulón nem tud megjelenni azt köteles előre jelezni, az esetleges nem időben lejátszott meccseket a következő fordulóig (két hét alatt) pótolni kell. Amennyiben ez nem történik meg a csapat aki az eredeti időponton nem jelent meg 10-5ös végeredménnyel elveszíti a meccset.

 

Asztali nézet